Akor Tab Söz Çeviri Anasayfası
Peşinen Forum Kuralları

1) Küfür etmek yasaktır.

2) Kişisel MSN adresi, açık adres, posta kutusu numarası, telefon numarası, icq numarası gibi bilimum kişisel numaralar vermek yasaktır. (Çok vermek isterseniz, site içinden özel mesaj ile istediğiniz kişiye verebilirsiniz.)

3) K harfi yerine Q, V harfi yerine W, Ş harfi yerine SH gibi saçma sapan karakter veya karakter grupları kullanmak yasaktır. (Özellikle ş harfi yerine $ kullanmak son derece yasaktır.)

4) Tamamen büyük harfle konu açmak veya cevap vermek yasaktır.

5) Alakasız bölüme alakasız konu başlıkları açmak yasaktır. (Mesela "Teknik Hadiseler" bölümüne gidip "Hadise'de ne fizik var" gibi bi' konu açmak yasaktır.)

6) Birbirinizi tahrik ederek, çığırdan çıkartarak tartışmak ve iletişmek yasaktır. Maddi manevi tahriklerinizi site dışında buluşup kaynaşarak yaşamanız forumun sağlığı açısından önemlidir.

7) "ÇOK ŞEKERRRRRR", "DIAAAAAAAAAAAAgh", "UFFFFFFF O DA NE" gibi aynı harfin yanyana gelerek oluşturduğu anlamsız ve gereksiz ifadeleri kullanmak yasaktır.

8) Yasa dışı takılmak yasaktır.

9) Alınık-satılık-bakılık, grup-eleman ve ders ilanları vermek yasaktır. Bu ilanlar ancak sitemizde İlanlar bölümünde verilebilir.

10) "Ordan şuraya clickleyip, burdan sokağa jump yapınca..." ifadesindeki gibi tıklamak yerine "clicklemek", hortlamak yerine "jumpmak" gibi sanki Türkçe'de kelime kalmamış gibi başka dillere gereksizce özenmek yasaktır.

11) Türkçe haricinde bir dil kullanmak KESİNLİKLE yasaktır. (Mesela Rusça bilen üyelerin bi' yerde herkesden ayrı makara yapmaları yasaktır.)

12) "Abi bi arkadaşa bakıp çıkıcam." demek yasaktır. Konulara katılıp bişeyler söylemek, sormak, öğrenmek ve fikir paylaşmak mecburidir.

13) Buraya yazılmayanlar serbest diye bir şey yoktur.

14) "Lütfen Yardım", "Bakabilir misiniz?" gibi genel ifadelerle başlık açmak yasaktır. Başlık bilgisinde başlık ayrıntısı ile ilgili fikir veren bir ifade kullanılmalıdır. Aksi halde başlıkların ne olduğunu bilemeyiz ve kullanıcılar ne olduğunu bilmeyen yerlere pek tıklamazlar. Konunuz ilgisiz kalır.

15) Dejenere olmuş Türkçe ile metin girişi yapmak yasaktır.

Kurallara uymayanların mesajları silinir. Kimseye torpil geçilmez. Ancak gözden kaçanlar olabilir. AkorMerkezi.com bu kurallara uymanız halinde forumda ki mesajınızın veya açtığınız konunun silinmeyeceğini, yayından kaldırılmayacağını vs. garanti etmez.

Not: Bunun dışında klavyenizdeki ı,ç,ş,ü gibi Türkçe karakterleri kullanmaya özen göstermenizi ayrıca rica ediyoruz. Bize atalarımızdan miras kalan en değerli varlıklarımızdan biri olan Türkçemizi koruyup kollamamız gerektiğini ve sonraki kuşaklara aktaracak kişiler olduğumuzu, herşeyden önce birkaç Türk gençi daha sonra da Türkçe içerik sağlayıcısı bir yayıncı olarak sizlere hatırlatmak isteriz.

Kabul ediyorsanız buraya tıklayarak takılmaya başlayabilir, işinize gelmiyorsa da şuraya tıklayıp hayatınızı yaşamaya devam edebilirsiniz.


Anket
paşaaa soruyor:
Bu Anket İşini Abartıp Cevabı Belli Soruları Soranlar İçin..... (Bu Soru Sadece Onları Eleştiri Amaçlıdır)


Sonuçlar | Sonuçlar & Yorumlar
Yeni Anket | AnketlerAkorMerkezi.com © 2023
Gizlilik Politikası - Kullanım Koşulları - Kurallar - Son Yorumlar - Rastgele

GitarAkor.com kolonisidir. Derleme 0,02 saniye.