Akor Tab Söz Çeviri Anasayfası
Müzik Haberleri
Müzik Haberleri Anasayfası | Rastgele Haber Getir | Haber Ekle

Görsel boyutunu değiştirmek için tıklayın

Iyeoka İlk Kez İstanbul'da


23 Ekim 2013 Çarşamba | ohara

Metin boyutu: ( + ) ( - )   

Sesiyle Amy Winehouse’a benzetilen Nijerya kökenli aktivist, şair Iyeoka 24 Ekim Perşembe akşamı ilk İstanbul konseri ile Babylon’da.

Sadece bir müzisyen değil, aynı zamanda bir eğitmen, şair, aktivist ve TED Global üyesi. İlk olarak 2004 yılında The Rock By Funk Tribe grubuyla Black and Blues albümünü yayımlayan Iyeoka Okoawo, son olarak 2010’da Say Yes adlı albümü dinleyicilerle buluşturdu.


Babylon, 25 Ekim’de keman ve elektronik müziğin etkileyici birleşimini sunan, Amerika’da trip hop bayrağını taşıyan Emancipator, 2006 yılında Soon It Will Be Could Enoug’la sahneye adım atan genç müzisyen, dinleyicilerini kusursuz melodilerle her defasında cezbediyor ve bağımlılık yaratan bir müzik ziyafetiyle baş başa bırakıyor.


26 Ekim’de ise soul ve funk efsanesi Charles Bradley & His Extraordinaires Babylon sahnesinde olacak. Henüz küçük bir çocukken kardeşi tarafından James Brown konserine götürülen ve bu konserden bir hayli etkilenen Charles Bradley, müziğe ilk adımını da bu şekilde atmış oldu. 62 yaşında keşfedilen Charles Bradley ‘in yaşamı küçük yaşlarından itibaren çok büyük engellerle dolu. Çok küçük yaşlarda evsiz kalan, ölümcül hastalıklarla burun buruna gelen Bradley, içinden çıkılamaz hale gelen bu trajik hayatının içinde abisinin öldürülmesiyle de yüzyüze gelmiş. Yaşadığı bu kötü koşullardan sürekli kaçmaya çalışan Bradley soğuk savaş öncesi bir grupla beş altı kez sahne almayı başarabilmişse de bu savaş onun sahne hayatının uzun bir süre boyunca sonu olmuş. Yaşadığı tüm bu zorluklar içinde funk’ın önemli plak şirketi Daptone Records tarafından keşfedilen Charles Bradley bu sayede müzik tarihine kazandırılmış oldu.


İçerik Kısa Linki:


Puanlama:
 (0 kişi)


Son Haberler Çok Okunanlar

Komoçotoko

Anket
Brucelee Kenan soruyor:
Gam Bilginiz Var Mı?Sonuçlar | Sonuçlar & Yorumlar
Yeni Anket | AnketlerAkorMerkezi.com © 2023
Gizlilik Politikası - Kullanım Koşulları - Kurallar - Son Yorumlar - Rastgele

GitarAkor.com kolonisidir. Derleme 0,08 saniye.