Akor Tab Söz Çeviri Anasayfası
Müzik Haberleri
Müzik Haberleri Anasayfası | Rastgele Haber Getir | Haber Ekle

Görsel boyutunu değiştirmek için tıklayın

Kaos Grubu Taubertal Festivali’inde Türkiye’yi temsil etti


23 Ekim 2013 Çarşamba | pislikk

Metin boyutu: ( + ) ( - )   

Power Garaj sponsorluğun da gerçekleşen Emergenza Türkiye yarışmasında birincilik elde eden Kaos, Almanya’da düzenlenen Taubertal Festivali’nde ülkemizi temsil etti.
Emergenza Türkiye’yi, yarışmaya katılan yüzlerce grup içinden kazanıp, Almanya’da yapılan Taubertal Festival’inde sahne almak bizim için büyük bir şans oldu diyen Kaos, “Yarışma sonucunda ilk 4’e girememiş bile olsak, hem amatör hem de Türkçe hardcore yapmaya çalışan bir grup olarak bizler için ufkumuzu açan bir süreç oldu. Gitaristimiz Kurtuluş Olcay’ın, yarışmaya katılan gruplar arasında “Enstrüman Hâkimiyeti” dalında dünya 5.si davulcumuz Rıdvan Akparlak’ın ise 7. olması mutluluğumuzu daha da arttırdı. Ayrıca politik şarkılarıyla ünlü Skunk Anansie ile aynı sahnenin tozunu yutmak ise bizler için ayrı bir güzellikti.”dedi.

“TÜRKİYE’DE BÖYLE SERT MÜZİK NASIL YAPILIYOR?”
Kaos grubu olarak oraya gittiğimizde, bazı kişilerin, Türkler hakkında meğerse hiçbir şey bilmediğini öğrendik diyen grup üyeleri, “Bizlere “Türkiye’de böyle sert müzik nasıl yapılıyor?” diye farklı görüş açısına sahip bir çok insanla karşılaştık. Tabuları kırıp da çıktığımız Taubertal Festivali’nde gerçeğin bu olmadığını yansıttığımıza inanıyoruz. Sahne konsepti olarak da Gezi Parkı olaylarını ele aldık ve dikkat çekici bir ses sistemi ile ülkemizi, Türkiye’yi gururla temsil etmenin mutluluğunu yaşadık! “dedi.

“MÜZİĞİN EVRENSEL DİL OLMASI BUYMUŞ”
Kaos olarak, maalesef Türkiye’de fazla sözü geçmeyen bir tarzda müzik yapıyoruz ve bu duruşumuza politik parçalarımızı da ekleyerek dinleyicilere sunduğumuz için, günümüz Türkiye’sinde ister istemez tepki aldıklarını ifade eden Kaos, “Türkiye’de ki elemeleri geçtiğimiz zaman Almanya’da bizi bu kadar güzel bir izleyici kitlesinin ve sahnenin beklediğini hayal bile edemiyorduk ki şarkılarımızı Türkçe söylediğimiz halde insanların bize headbang yaparak eşlik etmeleri mükemmel bir duyguydu. Müziğin evrensel dil olması buymuş demek ki! Konser sonrası herkesin bizden bahsetmesi de bizi ayrıca mutlu etti! Ve seneye yine sahne almak için çalışmalarımıza şimdiden başladık.”dedi. Son olarak keşke Türkiye’de de bu tarz sahneler hazırlandığında amatör grupların bu sahneleri kullanmasına olanak sağlansa diyen Kaos, “ Ama ne yazık ki Türkiye’de ki organizasyonlarda, yabancı uyruklu amatör gruplar, bizden daha çok sahnenin tadını çıkartıyor.” ifadelerini kullandı.


İçerik Kısa Linki:


Puanlama:
 (0 kişi)


Son Haberler Çok Okunanlar

Komoçotoko

Anket
sarışın kuş soruyor:
Hangisi Daha Eski


Sonuçlar | Sonuçlar & Yorumlar
Yeni Anket | AnketlerAkorMerkezi.com © 2022
Gizlilik Politikası - Kullanım Koşulları - Kurallar - Son Yorumlar - Rastgele

GitarAkor.com kolonisidir. Derleme 0,11 saniye.