Akor Tab Söz Çeviri Anasayfası
Müzik Haberleri
Müzik Haberleri Anasayfası | Rastgele Haber Getir | Haber Ekle

Görsel boyutunu değiştirmek için tıklayın

Mabel Matiz'den Yeni Klip "Alaimisema"


15 Temmuz 2014 Salı | ohara

Metin boyutu: ( + ) ( - )   

Mabel Matiz'in insanlar, toplumlar ve farklı kültürler arasında yaşanan her türlü ayrımcılığa karşı bir farkındalık uyandırmak için yazdığı ve eski Türkçe'de gökkuşağı anlamına gelen ''Alaimisema''nın yepyeni klibinin yönetmen koltuğunda daha önce de ''Aşk Yok Olmaktır''ın yönetmenliğini üstlenen Can Saban'ı görüyoruz.

Çekimleri 24 saat boyunca İstanbul, Ömerli baraj havzasında sular altında kalmak üzere olan minik bir köyde gerçekleşen klipte, özgürlüğü arayan bir grup gezici müzisyenin miskin bir köyün sakinleriyle tanışmaları, şarkıları ve danslarıyla o köyü nasıl neşelendirdiklerinin hikayesi anlatılıyor.

Bu klip için ''Yaşım Çocuk'' albümünün aranjörleri Can Güngör ve Cihan Mürtezaoğlu tarafından yepyeni bir aranje ve mixi yapılan ''Alaimisema 2014'' bu yazın en eğlenceli ve renkli şarkılarından biri olmaya aday.

Çok uzun bir süreden bu yana devam eden Türkiye turnesini tamamlayan Mabel Matiz, kısa bir tatilin ardından Eylül ayında yepyeni albümünün kayıtları için stüdyoya girmeye hazırlanıyor. Matiz'in yeni albümünün 2015 yılının ilk aylarında yayınlanması bekleniyor.


İçerik Kısa Linki:


Puanlama:
 (3 kişi)


Son Haberler Çok Okunanlar

Komoçotoko

Anket
slash (cakma) soruyor:
Epiphone Les Paul Standard Plus Top Pro Gitarım Var Slash Ve Zakk Wylde Tonları Almak İstiyorum Hangi Manyetikleri Kullanıyım?Sonuçlar | Sonuçlar & Yorumlar
Yeni Anket | AnketlerAkorMerkezi.com © 2022
Gizlilik Politikası - Kullanım Koşulları - Kurallar - Son Yorumlar - Rastgele

GitarAkor.com kolonisidir. Derleme 0,07 saniye.