Akor Tab Söz Çeviri Anasayfası
Müzik Haberleri
Müzik Haberleri Anasayfası | Rastgele Haber Getir | Haber Ekle

Görsel boyutunu değiştirmek için tıklayın

Ümit Sayın'dan Bir 'Olgunluk Dönemi' Albümü "Kendiliğinden"


9 Aralık 2013 Pazartesi | ohara

Metin boyutu: ( + ) ( - )   


9 yıldır solo albüm yapmayan ve en son 2011'de çıkardığı söz-müzik: Ümit Sayın isimli düet albümüyle karşımıza çıkan Ümit Sayın '’Kendiliğinden'’ isimli yeni solo albümüyle müzik severlerin karşısına çıkıyor.

Bir çok ilklerin yaşandığı albümde, sanatçı albümünü kendi firması ÜMİTS 'ten çıkartmış, aynı zamanda ilk defa bir albümün yapımcılığını ve prodüktörlüğünü de üstlenmiştir.

'’Kendiliğinden'’ albümü 4 yıl ön hazırlık ve 10 aylık stüdyo çalışması sonucunda meydana getirilmiş ve Ümit Sayın'ın ilk akustik albümü olma özelliğini de taşımaktadır.

Albümde 10 yeni şarkı mevcut olup, tüm şarkılar Ümit Sayın'a aittir.
Şarkılar yaratım sürecine göre sıralanmış ve şarkı aralarına koyulan efektlerle birbirine bağlanmış ve zenginleştirilmiştir. Efektlerin bu şekilde kullanımı açısından bu da Türkiye'de bir ilktir.

Sanatçının 2004-2007 yılları arasında ürettiği şarkılardan oluşan albüm, dinleyiciye '3 yıl süren 1 gün' hissiyatıyla sunulmuştur. Dinleyici; efektlerle, sanatçının yaşadığı ruhsal iniş-çıkışları daha yakinen duyumsayacaktır.
Sanatçı bu durumu şu sözleriyle özetlemiştir:

"Kendiliğinden’’ albümü;

acı, delilik ve ölüm girdabından umutla, sabırla, zamanla ve Allah'a sarılarak kurtuluşun hikayesidir." Kendiliğinden albümü; Türkiye'de üretilen modern Türk müziğine, yeni bir bakış açısı, sağlam bir nefes ve uzun vadeli -dinlenilebilir müzik- lezzeti katacaktır.

Albümün ilk klibi hikayenin de başlangıcı olan 'Biz Kopamayız' isimli şarkıya çekilmiştir. Yönetmenliğini Koray Kasap' ın üstlendiği klibin çekimleri, tam da albümün ismi gibi 'kendiliğinden' oluşan bir doğa şahaseri Kapadokya'da yapılmıştır. Klip, izleyiciye görsel bir sonbahar şöleni sunmaktadır. Sanatçı bu klip için, "ilk defa bir klibimde kendimi sevdim" demiştir.


İçerik Kısa Linki:


Puanlama:
 (1 kişi)


Son Haberler Çok Okunanlar

Komoçotoko

Anket
desidero07 soruyor:
Hangisindensiniz ?Sonuçlar | Sonuçlar & Yorumlar
Yeni Anket | AnketlerAkorMerkezi.com © 2023
Gizlilik Politikası - Kullanım Koşulları - Kurallar - Son Yorumlar - Rastgele

GitarAkor.com kolonisidir. Derleme 0,12 saniye.