Akor Tab Söz Çeviri Anasayfası
Müzik Haberleri
Müzik Haberleri Anasayfası | Rastgele Haber Getir | Haber Ekle

Görsel boyutunu değiştirmek için tıklayın

Gece'den Yeni Albüm


28 Aralık 2013 Cumartesi | ohara

Metin boyutu: ( + ) ( - )   

Vokalde Can Baydar, gitarda Erdem Başer, davulda Eren Çilalioğlu ve bas gitarda Gökçe Balaban'dan oluşan Gece, yaklaşık iki yıl süren sessizliğini bozuyor.

2011 yılında yayınladıkları ve kendi adlarını taşıyan "Gece" albümüyle Türk rock müziğinde kendisine hatrı sayılır bir yer edinen grup; "Gamsız", "Ben Öldüm", "Yarım", "Bana Bir Şarkı Söyle" video kliplerini birbiri ardına yayınlamış ve dinleyicilerden tam not almıştı. Gece, 2014 yılı başında yayınlamayı planladığı yeni albümü öncesinde "Yanımda Kal" şarkısıyla radyolar ve yasal dijital müzik platformları aracılığıyla müzikseverlerle buluştu.

Sözü ve müziği Gece’nin solisti Can Baydar imzası taşıyan "Yanımda Kal" şarkısının düzenlemesi yine gruba ait. Bugüne kadar Sıla’yla birlikte yaptıkları projelerle adından sıkça söz ettiren Efe Bahadır; grubun 2011 yılında yayınladığı ve büyük ses getiren "Ben Öldüm" şarkısına yaptığı düzenlemeyle ilk defa bir rock projesinde yer almıştı. Efe Bahadır bu kez de hem albümün produktörü olarak hem de "Yanımda Kal" şarkısının akustik gitarlarını çalarak albümde Gece grubuna eşlik ediyor.


İçerik Kısa Linki:


Puanlama:
 (3 kişi)


Son Haberler Çok Okunanlar

Komoçotoko

Anket
TheKombite soruyor:
Hangisi Olmak İsterdiniz ?
Sonuçlar | Sonuçlar & Yorumlar
Yeni Anket | AnketlerAkorMerkezi.com © 2022
Gizlilik Politikası - Kullanım Koşulları - Kurallar - Son Yorumlar - Rastgele

GitarAkor.com kolonisidir. Derleme 0,06 saniye.